Przepicie wszywki alkoholowej

Alkoholizm to choroba, z której całkowite wyleczenie nie jest możliwe. Możesz jednak przestać pić i poddać się leczeniu, aby powstrzymać uzależnienie i jego negatywne skutki. Jednak do tego potrzebna jest wola osoby uzależnionej, a także fachowa pomoc i wsparcie bliskich. Nie ma jednego, trwałego sposobu na przezwyciężenie uzależnienia i często wymagane jest wiele działań jednocześnie. Jednym z nich jest tzw. etykieta alkoholowa, która ma na celu wywołanie niechęci do alkoholu.

Disulfiram – etykieta alkoholu


Disulfiram, dawniej Esperal, to kapsułka wszyta pod skórę, która pomaga przezwyciężyć uzależnienie od alkoholu. Lek ten jest sprzedawany wyłącznie na receptę, a jego stosowanie powinno odbywać się pod stałym nadzorem lekarza. Zawarte w nim substancje aktywują się dopiero w kontakcie z alkoholem. Blokuje wydzielanie enzymów trawiących alkohol, zaburzając tym samym metabolizm etanolu. Nagromadzony aldehyd octowy może być bardzo nieprzyjemny i może również prowadzić do niebezpiecznych chorób. Alkohol można wyczuć w ciągu 10 minut od wejścia do krwiobiegu. To, co robi tablet, jest sprawą osobistą, trwa 8 miesięcy, a nawet rok. Oprócz alkoholu dobrym pomysłem jest również unikanie produktów zawierających alkohol, takich jak niektóre cukierki lub płyny do płukania ust.

Zastosowanie wszywki alkoholowej.


Osoby, które chcą wykonać szycie disulfiramem, powinny skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który specjalizuje się w tego typu operacjach. Aby implant był bezpieczny, musi pozostać przytomna przez co najmniej 24 godziny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa nie dłużej niż 30 minut. Lekarze wykonali małe nacięcie tuż nad pośladkami, pozostawiając trudną do zobaczenia bliznę. Zszyta kapsułka nie powinna wywoływać żadnych skutków ubocznych, dopóki nie wejdzie w interakcję z alkoholem. Jednak nie powinien być stosowany przez osoby z chorobami takimi jak cukrzyca, epilepsja, choroby układu oddechowego lub niedoczynność tarczycy. Dyskwalifikowane są również osoby z chorobami serca i zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza po próbach samobójczych. To, jak organizm zareaguje, zależy od pacjenta, ale sam zabieg można powtórzyć po tym, jak poprzednia kapsułka spełniła swoje zadanie.

Przepicie Esperalu – konsekwencje


Terapia awersyjna, taka jak Esperal ma na celu odstraszenie alkoholików. Efekty łączenia etanolu z disulfiramem są tak silne i nieprzyjemne, że świadomość tego rozwiewa ideę uzależnienia. Niestety, niektórzy próbują pić ten lek, który jest niezwykle niebezpieczny i może spowodować bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, a nawet zagrażające życiu. Możesz odczuwać objawy zatrucia związane z kacem w ciągu 10 minut od obecności alkoholu we krwi. Będą jednak bardziej intensywne i nieprzyjemne. Następnie pojawiają się inne objawy, takie jak ból głowy, zawroty głowy i ogólne osłabienie. Często występują również nudności prowadzące do wymiotów, zaczerwienienia, drgawek, duszności i nadmiernego pocenia się. Pacjenci często zauważają również pokrzywkę, a w niektórych przypadkach nagły wzrost stresu, zaburzenia rytmu serca i zapaść krążeniową, co może prowadzić do zawału serca. Występują również psychozy alkoholowe, halucynacje i majaczenie, które razem prowadzą do stanu niepokoju i zwiększonego strachu przed śmiercią. Ten stan może trwać od 4 do 10 godzin. Powikłania mogą być śmiertelne, więc skuteczność wstawiania jest wysoka.

Pojawiają się również zastrzeżenia, że ​​to wspierające podejście jest nieskuteczne. W większości przypadków zdarza się to osobom, które same decydują się na samodzielne usunięcie tabletki Esperal z organizmu, co może prowadzić do innych powikłań, takich jak infekcja. Mogą również poprosić chirurga o usunięcie wkładki dzień po implantacji. Prowadzi to często do błędnego koła: pacjenci na zmianę zszywają i usuwają disulfiram, nawet kilka razy w roku.

U innych osób wokół leku mogą rozwinąć się cysty, które uniemożliwiają wchłanianie leku lub ich wątroba może nie działać prawidłowo.

Nie musisz „pić” wkładki, aby odczuć nieprzyjemne dolegliwości. Wystarczy najmniejsza dawka alkoholu, aby już po kilku minutach wywołać bardzo negatywny efekt jego spożycia. Dlatego myśl o konsekwencjach picia alkoholu może działać odstraszająco – zagrożenie zdrowia i życia jest jedną z najlepszych motywacji do zaprzestania picia. Decydując się na etykietę alkoholu, najlepiej przeczytać wszystkie informacje, które ma do zaoferowania lekarz. Może to być najlepsza motywacja do zaprzestania nałogu, a w połączeniu z leczeniem przyniesie naprawdę trwałe rezultaty.